Dziękowali za pomoc

Uchodźcy z Ukrainy dziękowali za pomoc. Prezes SM Bocianek otrzymał niezwykły prezent. Obecni na spotkaniu nie mogli powstrzymać łez wzruszenia.
To był niezwykle wzruszający moment. W świetlicy środowiskowej na naszym osiedlu, należącej do Sieci Świetlic Środowiskowych i Ośrodków Wsparcie dla Rodzin „4 KĄTY” w Kielcach, odbyło się spotkanie, w trakcie którego rodziny z Ukrainy dziękowały mieszkańcom osiedla Bocianek za wsparcie jakie im okazali.
Przez kilka ostatnich tygodni trwała zbiórka darów dla Ukraińców mieszkających na terenie osiedla Bocianek. O pomoc apelował m.in. prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek, wychowawcy ze świetlicy „4 KĄTY”.
– Do świetlicy uczęszcza obecnie setka dzieci z czego 20 ukraińskich . Część ukraińskich rodzin była w dramatycznej sytuacji bytowej, bo uciekali zostawiając wszystko co mieli. Na szczęście nie zawiedli ani rodzice naszych stałych podopiecznych, ani mieszkańcy osiedla, którzy ruszyli ze wsparciem – mówi Monika Zakrzewska kierownik Sieci Świetlic Środowiskowych i Ośrodków Wsparcie dla Rodzin „4 KĄTY” w Kielcach.
Rodzice oraz dzieci z przedszkola BABY HOME z ul. Zagnańskiej, również przekazali dary, w tym piękne zabawki.
Podczas spotkania w trakcie którego rodziny ukraińskie dziękowały za pomoc wyjątkowy prezent dostał Paweł Kubicki, prezes SM Bocianek – mapę Ukrainy namalowaną przez dzieci z zaznaczonymi miastami z których pochodzą.
– To wyjątkowy prezent dla mnie i mieszkańców osiedla bo pochodzi prosto z serca. Cieszę się, że mogliśmy pomóc. To był wręcz nasz obowiązek – powiedział prezes Kubicki, nie kryjąc wzruszenia.
Jedna z mam pochodząca ze Lwowa – zaśpiewała “Hej sokoły” w języku polskim i ukraińskim co tak wzruszyła obecnych, że na oczach wielu osób pojawiły się łzy.