Ruszyły remonty

Od lutego ekipy remontowe pracują na terenie naszego osiedla. Robotnicy naprawiają balkony i kończą prace związane z hydroizolacją fundamentów.

Robotnicy wykonują hydroizolację bloków
Robotnicy wykonują hydroizolację bloków

Plan remontów na 2014 r.  został zatwierdzony w ostatnich dniach marca, jednak już w lutym ekipy budowlańców można było zobaczyć na terenie naszego osiedla. Kończone są prace, które zostały rozpoczęte w ubiegłym roku, a trzeba było je wstrzymać ze względu na nadejście zimy – mówi Paweł Kubicki, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek.
Trwają remonty balkonów w blokach przy ulicy Gałczyńskiego 2 i 4. Gdy prace przy tych budynkach zostaną zakończone, budowlańcy naprawiać będą tarasy także w innych blokach.
W sumie wyremontujemy ich około 50. Zaczynamy od tych najbardziej zniszczonych – informuje nasz rozmówca.
Wykonywane są także tak zwane opaski wokół bloków. Obecnie budowlańcy pracują przy Wyspiańskiego 3, wkrótce pojawią się przy Gałczyńskiego 1 i 5, Konopnickiej 11 i Norwida 6.
– To zakończenie ubiegłorocznych prac związanych z wykonywaniem hydroizolacji fundamentów budynków – mówi Kubicki.
W czasie ostatnich tygodni usunięto nieszczelności obróbek blacharskich na dachach bloków przy ul. Wyspiańskiego 1 oraz Wyspiańskiego 1a, Norwida 2, Gałczyńskiego 3 i Staffa 1.
To jednak dopiero początek remontów, które będą prowadzone w tym roku na terenie naszego osiedla.