Puchar Spółdzielni dla Semabudu

Drużyna Semabudu została zwycięzcą turnieju zorganizowanego na otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego wybudowanego na naszym osiedlu. O Puchar Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek walczyło aż 12 drużyn. 

Zawody oglądali przedstawiciele Rady SM Bocianek i na pewno przypadło im do gustu kilka spotkań. Niespodziewanie już w grupie odpadł Viking Bocianek (z dwoma graczami pierwszej ligi futsalu, Pawłem Jugo i Grzegorzem Jaworskim), w ćwierćfinale po najlepszym meczu dnia FC Gniewce nie dały rady Semabudowi. Na tym samym szczeblu Ekipa Chucka Norrisa nie dała rady Szkole Jazdy Korona MM. Dobrze zorganizowany w defensywie Semabud potrzebował konkursu karnych do odprawienia z kwitkiem w półfinale ludzi Michała Misztala. OVB strzelało mnóstwo goli, lecz popełniało tyle samo koszmarnych błędów w defensywie, co wykorzystała Alpia. Zespołowi Macieja Gierady przypadło najbardziej nielubiane czwarte miejsce, na najniższym stopniu podium zameldowała się MM-ka, co jej gracze przyjęli z poczuciem niedosytu. Powody do radości miał jeden z królów strzelców, Michał Bąk, który w nagrodę pojedzie na spotkanie eliminacji ME Polska – Gibraltar 7 września 2015 do Warszawy. Najważniejsze trofeum zgarnął jednak Semabud, który w finale skorzystał z wypadów golkipera Alpii. Turniej wygrał zespół, mający w swoich szeregach Jacka Cieślika (najlepszy zawodnik) i Pawła Domagałę (najlepszy bramkarz). Spółdzielnia Mieszkaniowa Bocianek pokazała, że futbol na tym osiedlu znów się odradza i młodzież może kopać piłkę, zamiast spędzać czas pod sklepami.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową Bocianek. Puchary dostali  także: król strzelców, najlepszy bramkarz i najlepszy zawodnik turnieju. Oprócz tego władze spółdzielni rozdały kilkanaście piłek, które jesteśmy pewni będą służyły mieszkańcom osiedla tak samo dobrze jak nowe boisko.

DSC_0137

Trzy najlepsze drużyny turnieju z organizatorami zawodów.

DSC_0652DSC_0114DSC_0666-intDSC_0667-intDSC_0666-intDSC_0101DSC_0660DSC_0122DSC_0129