Wymieniają ciepłociąg

Trwa modernizacja “Magistrali wschód” zaopatrującej w ciepło północną część Kielc. Wkrótce utrudnienia, z tym związane na naszym osiedlu, powinny się skończyć.

cieplociag_mpecMagistrala Wschód została zbudowana w latach 1974-78 w technologii kanałowej, tzn. dwie zaizolowane rury ciepłociągu o przekroju 600 mm znajdują się w kanale z elementów żelbetowych. – Głównym problemem jest wadliwe połączenie elementów betonowych tworzących kanał co sprzyja korozji ciepłociągów. Stąd konieczność przebudowy tego fragmentu sieci ciepłowniczej Kielc – wyjaśnia Anna Niedzielska, rzecznik MPEC Spółka z o.o. w Kielcach.

Niestety wiąże się to z pewnymi utrudnieniami. Wykopy prowadzone są na terenie naszego osiedla na parkingu przy budynku MPEC. Plac postojowy został przez to wyłączony z użytkowania. Na szczęście roboty w tym miejscu dobiegają powoli do końca.

Ciepłownicy przewidują także, że w połowie przyszłorocznych wakacji konieczne będą około 10-dniowe przerwy w dostawach ciepłej wody. Te jednak obejmą jedynie mieszkańców osiedla Nowy Bocianek i tych osiedli północnych, których mieszkańcy używają ciepłej wody użytkowej.