Forum z prezydentem Kielc

Przedstawiciele wszystkich kieleckich spółdzielni mieszkaniowych wzięli udział w spotkaniu z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą, które zorganizowały władze SM Bocianek.

W piątek 29 kwietnia odbyło się Forum Kieleckich Spółdzielni Mieszkaniowych. W sali konferencyjnej Hotelu Kongresowego (Exbud) zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Spotkanie z prezydentem Bogdanem Wentą, jego zastępcą oraz dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach i prezesem Wodociągów Kieleckich  zorganizowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Bocianek, która stoi na czele Forum Kieleckich Spółdzielni Mieszkaniowych.

Spotkanie trwające ponad dwie godziny zdominował temat
rozpoczętego w mieście procesu przekazywania oświetlenia
ulicznego spółdzielniom, na których terenie takie oświetlenie funkcjonuje. Wiąże się to z obowiązkiem ponoszenia przez spółdzielców kosztów utrzymania oraz remontów urządzeń (słupów, centrali sterujących, okablowanie itp.) jak również płacenia rachunków za prąd zużywany do oświetlania ulic.

Przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych zaznaczali,
że miasto w nierówny sposób chce traktować swoich mieszkańców.

– Dlaczego mieszkaniec osiedla ma sam płacić za oświetlanie ulicy przed jego blokiem, a mieszkaniec np. kamienicy przy ul. Sienkiewicza już nie? – pytali oburzeni spółdzielcy.

Szeroką relację z obrad Forum Kieleckich Spółdzielni Mieszkaniowych zamieścimy w najbliższym wydaniu “Echa Bocianka”, które ukaże się przed Świętami Wielkanocnymi.