Wiceprzewodniczący Rady Miasta na Bocianku

Spotkanie prezesów Spółdzielni Mieszkaniowych działających na terenie Kielc z Jarosławem Karysiem, wiceprzewodniczącym Rady Miasta odbyło się w budynku administracji naszego osiedla.

 

 

 

 

 

 

To kolejne spotkanie spółdzielców z przedstawicielami władz miasta (w piątek 29 marca odbyło się Forum Kieleckich Spółdzielni Mieszkaniowych, w którym uczestniczyli prezydent Bogdan Wenta i jego zastępca Arkadiusz Kubiec). Podobnie jak podczas Forum głównym tematem była oświetlenia osiedlowych ulic, a dokładnie sporu kto ma ponosić koszty z tym związane – miasto czy spółdzielnie.

Obecni na spotkaniu prezesi spółdzielni mieszkaniowych podkreślali, że zmuszanie mieszkańców osiedli do ponoszenia kosztów utrzymywania właściwego stanu słupów i instalacji oświetlenia ulicznego oraz płacenia za prąd zużyty przez latarnie jest niedopuszczalne. – Wszyscy mieszkańcy miasta powinni być traktowani jednakowo. Tymczasem członkowie spółdzielni mieszkaniowych sami mają płacić za oświetlenie ulic na swoich osiedlach, a mieszkańcy centrum miast czy bloków komunalnych nie – mówili.

Wiceprzewodniczący poinformował, że jego kub co prawda nie ma większości w Radzie Miasta, ale postara się pomóc w rozwiązaniu problemu.