Królowa kryminałów na Bocianku

Katarzyna Bonda, nazywana polską królową kryminałów po raz pierwszy odwiedziła Kielce. Spotkała się z fanami w bibliotece na naszym osiedlu.

Katarzyna Bonda to dziennikarka i scenarzystka, najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Urodzona w 1977 w Białymstoku. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów.

Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka, dokumentów kryminalnych Polskie morderczynie i Zbrodnia niedoskonała oraz podręcznika Maszyna do pisania. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Pająk. Pochłaniacz otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a Okularnik – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 14 krajów.

Pisarka pierwszy raz odwiedziła Kielce i przyjechała na Bocianek, gdzie w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkała się ze swoimi fanami, których przybyło blisko 200 osób. Wśród nich sporo znanych kielczan, między innymi wiceprezydent miasta Marcin Różycki.

Czytelnicy mogli porozmawiać z autorką, zrobić sobie z nią wspólne zdjęcie a także kupić jej książkę i zdobyć autograf.

– To bardzo miła i sympatyczna osoba, wesoła, zrobiła na mnie i na wszystkich niesamowite wrażenie. Cudowna postać – mówiła pani Mariola, obecna na spotkaniu z pisarką i nie była to odosobniona opinia.

Od niedawna dyrektorem filii biblioteki na Bocianku jest Anna Żmudzińska. Poprzedni szef placówki przeszedł na emeryturę.