Sąsiedzka pomoc – dziękujemy

Rodzina z Nowego Bocianka przekazała bezpłatnie do naszej spółdzielni już blisko 500 szt. maseczek wielokrotnego użytku do rozdania mieszkańcom osiedla. Dziękujemy.
Jak poinformował nas chcący zachować anonimowość darczyńca ani on, ani jego żona nie mogą obecnie pracować, dlatego postanowili przeznaczyć czas spędzany w domu na pomoc innym. – Żona i córka szyją, a ja jeżdżę do hurtowni po materiał. Dziennie wykonujemy około 50 sztuk – wyjaśnił mężczyzna, który przyniósł maseczki do naszej spółdzielni. Rodzina z Nowego Bocianka przekazała je nie tylko naszej spółdzielni – obdarowała również kieleckie szpitale.
MASECZKI ROZDANE W KILKA MINUT
Jakie jest zapotrzebowanie na takie maseczki przekonali się konserwatorzy naszej spółdzielni, którzy dziś wyszli je rozdać przed pawilony handlowe przy ul. Konopnickiej 5, w godzinach przeznaczonych na zakupy dla seniorów. Wszystkie maseczki zostały rozdysponowane w kilkanaście minut.
DZIĘKUJEMY – JESTEŚMY DUMNI, ŻE MAMY TAKICH MIESZKAŃCÓW
– Darczyńcy kategorycznie odmawiają jakiegokolwiek wynagrodzenia za przekazane maseczki. Prosili jedynie o podziękowanie firmie “Igła z nitką” z miejscowości Chomentów za możliwość zakupu tkaniny na maseczki po preferencyjnej cenie, co też czynimy – informuje Paweł Kubicki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek. – Jesteśmy dumni z takich mieszkańców, cieszę się, że w tych trudnych czasach są ludzie chcący bezinteresownie nieść pomoc innym. Serdecznie im za to dziękuję – mówi prezes Kubicki.