Złóż wniosek o książeczkę czynszową

Zmieniają się zasady druku i dostarczania książeczek czynszowych mieszkańcom osiedla Bocianek.
Dotychczas otrzymywali je wszyscy. Teraz dostaną je tylko ci, którzy zgłoszą takie zapotrzebowanie.
– Zmieniamy politykę związaną z drukowaniem i dostarczaniem książeczek czynszowych naszym spółdzielcom – informuje Edyta Sobczyk, członek zarządu i główna księgowa naszej spółdzielni.
– Związane jest to z tym, że coraz więcej osób płaci czynsz przelewem za pośrednictwem kont internetowych. Liczba płatności dokonywanych w kasie spółdzielni zaczęła gwałtownie spadać. Trend taki zaczęliśmy obserwować po wybuchu pandemii – informuje nasza rozmówczyni.
Zarząd spółdzielni doszedł do wniosku, że nie ma sensu zamawiać książeczek czynszowych dla wszystkich mieszkańców osiedla i ponosić z tego tytułu spore koszty, skoro liczne grono właścicieli bociankowych mieszkań z nich nie korzysta.
Nie oznacza to jednak, że książeczek czynszowych w ogóle nie będzie. Ci, którzy chcą płacić w tradycyjny sposób w kasie spółdzielni lub na poczcie, będą mieli taką możliwość.
– Takie osoby otrzymają książeczkę, muszą jednak zgłosić, że chcą ją dostać – mówi Edyta Sobczyk. Jak to zrobić?
Wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się w linku pod artykułem, następnie wypełnić i dostarczyć osobiście do siedziby spółdzielni – wrzucić do specjalnej skrzynki listowej przy wejściu do biura spółdzielni lub wysłać pocztą na adres: Spółdzielnia Mieszkaniowa Bocianek w Kielcach, ul. Konopnickiej 5, 25-406 Kielce. Złożenie takiej deklaracji jest bezpłatne, a otrzymanie książeczki nie będzie się wiązało z dodatkowymi opłatami.
Kliknij by pobrać lub wydrukować wniosek