Wygraliśmy! Będzie skatepark i nie tylko

“Bocianek na Start – Kompleks Sportowo-Rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach” otrzymał najwięcej bo aż 3559 głosów w ramach budżetu obywatelskiego i otrzyma dofinansowanie. Miasto właśnie ogłosiło wyniki konkursu.
W ramach inwestycji ma powstać Mini Stadion Lekkoatletyczny, Przestrzeń Relaksu oraz Skatepark. Koszt budowy szacowany jest na około 2 mln zł. Kompleks ma powstać koło Szkoły Podstawowej nr 1.
Do realizacji zakwalifikowały się też mniejsze projekty. Między innymi:
  • “Dzieciństwo bez barier – integracyjny plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych i zdrowych”, który powstanie w Parku Dygasińskiego.
  • Budowa tężni solankowej dla Osiedli Słoneczne Wzgórze, Na Stoku, Świętokrzyskie, Szydłówek, Sady, Uroczysko, Park Dygasińskiego.  
  • Skwer sensoryczny – mini ogród sensoryczny dla dzieci w Parku Dygasińskiego
Z kolei wśród projektów nieinwestycyjnych do realizacji zakwalifikowany został między innymi projekt mieszkańca naszego osiedla Adama Króla,  pod tytułem “O pszczołach w przedszkolach i szkołach podstawowych – warsztaty edukacyjne”. Więcej na temat tego projektu i jego autorze można przeczytać w ostatnim wydaniu “Echa Bocianka”, które w wersji elektronicznej dostępne jest pod adresem www.smbocianek.pl/portfolio-item/echo-bocianka-wrzesien-2020.
Lista projektów zakwalifikowanych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie budzetobywatelski.kielce.eu.
Wszystkim, którzy oddali swój głos na bociankowe projekty składamy serdeczne podziękowania. W szczególności dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie projektów i ich promocję.