Powstaje plac zabaw dla psów

Właśnie powstaje pierwszy na terenie naszego osiedla plac zabaw dla czworonogów.  Budowany jest między ul. Konopnickiej a ekranami akustycznymi wzdłuż ul. Świętokrzyskiej.
Można powiedzieć, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Bocianek jest pod tym względem pionierem. Tego typu obiekty w naszym mieście nie są powszechnym zjawiskiem. Pierwszy w Kielcach oddano do użytku w ubiegłym roku i od razu stał się powodem kontrowersji. Dlaczego? Wiele zabawek pomalowano tam na kolor czerwony, którego psy nie widzą i nie rozróżniają, a jeśli już to bardzo słabo. To stało się powodem masowej krytyki tego obiektu przez kynologów i miłośników zwierząt.
Spółdzielnia Mieszkaniowa Bocianek nie popełniła tego błędu wybierając projekt placu. – U nas dominującymi barwami urządzeń będą niebieski oraz żółty – informuje Paweł Kubicki, prezes SM Bocianek. Te właśnie kolory psy widzą i odróżniają najlepiej.   
Wybieg dla czworonogów powstaje pomiędzy ul. Konopnickiej, a ekranami dźwiękochłonnymi w pobliżu skrzyżowania ulic Warszawskiej i Świętokrzyskiej. Wartość zadania, które w całości finansowane jest z funduszu remontowego mienia wspólnego, to 30 tys. zł. Wykonawcą inwestycji jest firma COMES.